O nás

actrl.cz (nebo, chcete-li, nezkráceně ArduinoControl.cz) jsou webové stránky a e-shop české firmy, které původně vznikly ve snaze nabídnout a prodat přebytky modulů, vývojových desek a jiného materiálu z nerealizovaných zakázek vyvíjených na platformě Arduino.

V současnosti máme v nabídce více než 1.000 položek vývojových desek, modulů, ale i diskrétních součástek, měřící techniky nebo mechanických dílů pro platformu Arduino, v celkovém skladovém množství přes 30.000 kusů.

Čím se lišíme od konkurence?

  • víme, co prodáváme. Dříve, než se zboží dostane do naší nabídky, je přezkoušeno, překontrolováno a doplněno dokumentací. Neprodáme Vám modul pro připojení k síti Ethernet, aniž bychom Vám řekli, že používá nestandardní miniaturizovaný připojovací konektor. Neprodáme vám čínský Li-ion akumulátor s deklarovanou kapacitou 8800 mAh, pokud jsme naměřili skutečnou kapacitu pod 400 mAh. Neprodáme Vám modul uSD paměťové karty s oddělením signálových cest jedním rezistorem, když víme, že zapojení vyžaduje aktivní konverzní prvky. Neprodáme Vám elektronický 14-ti bitový akcelerometr, pokud je na modulu použit čip se čtvrtinovou přesností.
  • víme, co prodáváme. Pokud potřebujete, poradíme Vám, doporučíme nejvhodnější modul pro Vaši aplikaci, vybereme optimální sestavu, zkontrolujeme kompatibilitu zvolených výrobků.
  • nejsme přeprodejce nejlevnějších čínských desek. Zboží, které máme v nabídce, pochází jak od prověřených výrobců z Asie, tak od českých firem či evropských i zámořských dodavatelů. Ze zkušenosti víme, že nejlevnější nabídky asijské elektroniky pochází obvykle z garážových firem, které sice s minimální marží, ale bez potřebné znalosti sortimentu zboží skladují v igelitovém pytli na zemi a zásilku odešlou bez rozumné ochrany proti poškození při dopravě.
  • všechny nabízené výrobky máme skladem, před expedicí je znovu kontrolujeme. Nestane se, že budete po objednání a platbě několik týdnů čekat na zásilku z Číny, která - pokud dorazí - obsahuje jiné výrobky, v polovičním množství, s ohnutými konektory, bez možnosti reklamace, ale zato s úžasným bonusovým barvotiskem.
  • pro platformu Arduino máme jednu z nejširších nabídek na evropském trhu. V naší nabídce najdete nejen vývojové desky a periferní moduly, ale i diskrétní součástky, roboty a manipulátory, stavebnice, měřící techniku, stejně jako moduly a desky z našeho vlastního vývoje.
  • jako jedni z mála Vám moduly dodáme i s konektory zapájenými podle Vašeho přání, takže pokud chcete, obejdete se i bez páječky :)

Možná nejsme nejlevnější na trhu, ale s minimální marží (po započtení cla a DPH) se snažíme držet ceny jak výrobků, tak dopravy na velmi přijatelné úrovni.

A konečně, děláme to, co nás baví a čemu - snad - rozumíme :)

Pokud potřebujete reference .. 
 - 1979 - 1980 výroba externích kardiostimulátorů on demand, 150 kusů po nemocnicích v ČR
 - 1982 - mikropočítač s i8749 pro stanovení krevního obrazu
 - 1983 - řídící systém počítačové sítě 1 Mbit, logika TTL
 - 1984 - modulární 8-bitový mikropočítač s procesorem Zilog Z-80 (ručně kreslené oboustranné plošné spoje)
 - 1986 - disketová jednotka pro Sinclair ZX-Spectrum (io FDC765A) 
 - 1987 - systém pro digitální snímání a vyhodnocení hi-res EKG (i8088, OS CP-M, optický přenos signálu, vyvíjeno spolu s univerzitou MIT Cambridge)
 - 1990 - počítačový systém pro vyhodnocení plicní obstrukce (externí adaptér + sw pro IBM PC)
 - 1991 - nemocniční informační systém FN HK - první v ČR (> 30 IBM-PC, Novell 10BASE2)
 - 1992 - výzkum na poli výpočetní kardiologie, Tel-Aviv Chaim Sheba Medical Center
 - 1992 - 1995 - vývoj sw plně implantovatelné humánní srdeční náhrady (PennState Arrow LionHeart)
 - 1996 - 2003 - řízení vývoje a kvality ve výrobě invazivní lékařské techniky (Arrow International)
 - 2003 - 2005 - řízení kvality ve výrobě základních desek IBM-PC (Foxconn CZ, high-volume SMD/PTH)
 - 2005 - 2013 - konzultace v oblasti vývoje, kvality a certifikace (medical/aerospace/automotive)
 - 2013 - vývoj mikrosystémů na platformě Arduino, včetně SMD technologie